KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Lanová dráha Diana v Karlových Varech.
Lanová dráha Diana vás vyveze na vrchol, kde můžete navštívit rozhlednu
Lanová dráha Diana v Karlových Varech. 
Autor / zdroj foto: dpkv.cz

Lanová dráha Diana v Karlových Varech / Karlovy Vary

Lanová dráha Diana je tradičním a velmi oblíbeným dopravním prostředkem Karlových Varů na Výšině přátelství. Hojně je využívána především turistickými návštěvníky města.

Lanová dráha Diana má spodní nástupní stanici „Stará louka“, mezistanici „Jelení skok“ a výstupní řídící stanici „Diana“. Je tradičním a velmi oblíbeným dopravním prostředkem Karlových Varů na Výšině přátelství. Hojně je využívána především turistickými návštěvníky města. Ze spodní stanice vás vyveze na vrchol, kde můžete navštívit rozhlednu Diana a lesní restauraci-kavárnu Diana.

Spodní stanici „Stará louka“ najdete umístěnou v Mariánské uličce, u Mírového náměstí, jen pár metrů od Grandhotelu Pupp.

Historie lanové dráhy
Projekt lanové dráhy je dílem H. H. Petera z Curychu. Poprvé byla veřejnosti zpřístupněna 5. srpna 1912, kdy byla uvedena do provozu. Výstavbu lanové dráhy provedla vídeňská stavební společnost Leo Arnoldi za pomoci místních řemeslníků a firem. První generální oprava lanovky proběhla v letech 1963-1965, kdy vozy lanové dráhy dostaly nové kovové skříně z výroby Vagonky Tatra Smíchov. Rekonstrukci elektrického zařízení byla provedena pak v letech 1972-73.

Více informací včetně jízdního řádu lanové dráhy a cen jízdného najdete na webu Dopravního podniku Karlovy Vary.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.