Zpravodajství

Zimní Srdíčkové dny
Tradiční zimní Srdíčkové dny začínají v pondělí 4. prosince a končí v pátek 8. prosince. Tuto tradiční sbírku pořádá o.p.s. Život dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi již od roku 2000.
Studenti vstoupili do role zastupitelů v Karlových Varech
Karlovy Vary
V srdci Karlových Varů se odehrál mimořádný projekt simulace zastupitelstva, kde studenti středních škol získali jedinečnou příležitost pochopit a zažít práci městského zastupitelstva.
O dny otevřených dveří na SŠ je enormní zájem. Čeho si všímat a na co se ptát?
Na středních školách začínají dny otevřených dveří. Jde o hlavní událost, podle které si uchazeči školu vybírají. K jarním přijímačkám míří nejsilnější ročník za posledních 15 let.
Informační znalosti tisíců žáků otestuje národní soutěž IT-SLOT. Obstáli byste?
14. ročník soutěže IT-SLOT letos opět prověří vědomosti tisíců dětí z 8. a 9. tříd základních škol, a to z informatiky, aplikované matematiky a logického myšlení. Učitelé mohou registrovat své žáky až do 10. listopadu na webu soutěže.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
Dalších sto garáží v Jabloňové ulici jde k zemi
Karlovy Vary
Dalších sto osm problémových garáží v Jabloňové ulici jde k zemi. Původně jich tu mělo být na šest set, už v devadesátých letech je ale lidé přestávali užívat, a po roce 2000 se mnohé z nich začaly rozpadat. V lokalitě se začaly stahovat zvláštní existence, lidé z okolí z ní začali mít strach.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Čr / Havířov
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Karlovy Vary získaly dotaci na rekonstrukci atletického stadionu
Karlovy Vary
Město Karlovy Vary uspělo se žádostí o dotaci na rekonstrukci atletického stadionu. Na obnovu plochy sportoviště v Tuhnicích, která je již v plném proudu, získají Karlovy Vary od Národní sportovní agentury příspěvek ve výši 32 143 650 korun. Celkové náklady na rekonstrukci činí zhruba 55,4 mil. Kč.
Primátorka města ocenila plavčíka KV Areny za záchranu lidského života
Karlovy Vary
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová ocenila Rudolfa Borise Mohlberga za záchranu tonoucího muže. Rudolf Boris Mohlberg je plavčíkem Bazénového centra KV Areny deset let a záchrana tonoucí osoby pro něj byla první takovou zkušeností.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo