SPORT / Atletika

Karlovy Vary získaly dotaci na rekonstrukci atletického stadionu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Karlovy Vary

Město Karlovy Vary uspělo se žádostí o dotaci na rekonstrukci atletického stadionu. Na obnovu plochy sportoviště v Tuhnicích, která je již v plném proudu, získají Karlovy Vary od Národní sportovní agentury příspěvek ve výši 32 143 650 korun. Celkové náklady na rekonstrukci činí zhruba 55,4 mil. Kč.

Rekonstrukce sportovní plochy zahrnuje vybudování nového atletického oválu a sektorů s parametry, které budou odpovídat kritériím pro pořádání krajských i celorepublikových atletických soutěží. Revitalizací projde i vnitřní travnatá plocha. Město pro rekonstrukci centrálního sportoviště volilo formu Design&Build (Vyprojektuj a postav). Zhotovitelem je společnost Sport Construction, s.r.o., která vypracovala projektovou dokumentaci a provádí i samotnou realizaci.

Rekonstrukce byla zahájena loni na podzim, přičemž původní náklady byly vyčísleny na bezmála 46 milionů korun. Po komplikacích, které byly objeveny až v průběhu stavby, a byly důsledkem špatně provedené rekonstrukce v roce 2004, musel být upraven rozsah prací a tedy i navýšen rozpočet a prodloužen termín dokončení.

„Stav podloží, nevyhovující tartan a celkově špatná kondice plochy stadionu už rekonstrukci skutečně potřebovaly. Proto jsme stavbu zahájili bez ohledu na to, zda budeme s žádostí o dotaci úspěšní či nikoliv. Její příslib je ale pro nás potěšující,“ dodává náměstek primátorky pro oblast majetku Miroslav Vaněk.

Běžecký ovál Atletického stadionu Karlovy Vary bude rozšířen na osm drah, sprinterská rovinka jich bude mít devět. Po obou stranách rovinek budou vybudovány sektory na skok do dálky. Jejich doskočiště dostanou pryžové bezpečnostní obrubníky, které minimalizují riziko poranění při pádu na hranu. V severní části plochy (u hlavního vstupu na stadion) vznikne nový sektor pro technické disciplíny, jako jsou skok o tyči, hod oštěpem a vrh koulí. V jižní části plochy budou vytvořeny sektory pro skok do výšky a hody diskem a kladivem.

Termín dokončení byl stanoven na 30. 6. 2024.

Autor / zdroj: Karlovy Vary

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.