Zpravodajství / ARCHÍV

V nadcházejícím týdnu pozor na ledovku a mrznoucí déšť
V návaznosti na vývoj meteorologických modelů pro nadcházejících několik dní, silničáři varují řidiče před mrznoucími dešti a možném sněžení i v nižších polohách.
Evropané podesáté vybírají svůj Strom roku. Podpořte českou borovici
Na podzim převzala 350letá Chudobínská borovice od Nadace Partnerství titul Strom roku České republiky díky podpoře bezmála čtyř a půl tisíce hlasujících. Úderem prvního února začala pro podporovatele unikátního stromu další výzva v podobě evropského kola.
Zimní úrazy – kdy a po kom máte právo žádat odškodnění?
I když zima je mírná, počet dotazů Kanceláři Ombudsmana pro zdraví v souvislosti se zimnímu úrazy roste. Nejčastěji se ptáte na to, v jakých případech a po kom je možné žádat odškodné. Vybrali jsme proto pro vás tři nejfrekventovanější situace.
V soutěži o internetu uspěli i sokolovští školáci
V rámci projektu s názvem Kraje pro bezpečný internet byl připraven také soutěžní kvíz pro žáky a studenty. Mezi těmi nejúspěšnějšími z Karlovarského kraje se objevili rovněž sokolovští školáci. Vítězové soutěžních kvízů převzali ceny na Krajském úřadě Karlovarského kraje.
Malá Agátka učí školáky ze Základní školy Rokycanova sociálnímu cítění
Výjimečný projekt, který funguje jako prevence šikany, začal na Základní škole Rokycanova v Sokolově. Je inspirován obdobným projektem z Kanady s názvem Kořeny empatie a spočívá v přítomnosti kojence ve třídě při výuce.
Starosta Chebu předal ceny vítězům
Zástupci vítězných škol si převzali z rukou starosty Chebu ocenění za přední umístění v soutěži „O nejkrásnější květináč“ za rok 2019.
269 924 korun je letošní výtěžek Tříkrálové sbírky v Karlových Varech, okolních městech a obcích
Sbírky se zúčastnilo téměř 280 koledníků, se stovkou kasiček. Letošní výtěžek je nejvyšší ve dvacetileté historii Tříkrálové sbírky. Tohoto výsledku by v Karlových Varech nedosáhli bez mnoha dobrovolníků – koledníků. Všem patří velké poděkování za ochotu a obětavost.
Energetici začali nový rok prohrou proti Spartě
Energie před vlastními fanoušky neprohrála už více než měsíc a na hosty tak čekala velká výzva, kterou ovšem zvládli na jedničku a po zodpovědném výkonu zvítězili 5:3.
Kuriózní zásahy hasičů v roce 2019
Hasičský záchranný sbor ČR by rád přispěl k dobré náladě a přináší výběr kuriózních zásahů, ke kterým vyjeli hasiči v roce 2019.
Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?
Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě nominací do kategorie ČEZ Ámos – Fyzikář roku.
2 3 4 5 6 7 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

KULTURA

27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA

27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí