AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Očkovací centrum litoměřické nemocnice očkuje seniory, učitele i zdravotníky
 
Autor / zdroj foto: Naděžda Křečková

Litoměřice

Již začátkem ledna zahájilo svou činnost očkovací centrum Nemocnice Litoměřice, a.s. Prvními očkovanými zde byli zdravotníci, zaměstnanci nemocnice z pracovišť určených jako prioritní, nyní je okruh zde očkovaných osob mnohem širší.

„Postupujeme v souladu s kritérii vydanými Ministerstvem zdravotnictví ČR pro prioritizaci jednotlivých skupin osob. Po zdravotnících, pracovnících a klientech sociálních služeb a osob starších 80 let jsme od března začali očkovat i osoby pracující ve školství a občany starší 70 let,“ vysvětlila Lenka Kalábová, koordinátorka vakcinačního centra litoměřické nemocnice a dodala, že k prvnímu únorovému dni zde bylo aplikováno přes dva tisíce očkovacích dávek.

S cílem optimalizovat využití očkovacích látek v očkovacím centru nabízí nemocnice navíc možnost registrovat se do centra na pozice náhradníků, a to prostřednictvím tohoto formuláře dostupného na webu nemocnice. Tento formulář je možné využít i v případě, že se nepodaří uskutečnit rezervaci do tohoto centra přes centrální rezervační systém. „Podmínkou pro registraci do očkovacího centra naší nemocnice je provedení registrace v centrálním rezervačním systému (přidělení PIN 1), bez které očkování nemůže být provedeno,“ upozornila závěrem Lenka Kalábová.

Autor / zdroj: Naděžda Křečková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.