AKTUÁLNĚ / Společnost

Primátorka města ocenila plavčíka KV Areny za záchranu lidského života
 
Autor / zdroj foto: Helena Kyselá

Karlovy Vary

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová ocenila Rudolfa Borise Mohlberga za záchranu tonoucího muže. Rudolf Boris Mohlberg je plavčíkem Bazénového centra KV Areny deset let a záchrana tonoucí osoby pro něj byla první takovou zkušeností.

„Oceňuji pohotovou reakci pana Mohlberga, to jak bleskově vyhodnotil situaci a zejména nasazení, se kterým zvládl tonoucího muže vyzvednout ze dna bazénu a úspěšně provést resuscitaci. To si zaslouží velké poděkování a obdiv,“ uvedla na adresu plavčíka KV Areny během osobního setkání.

K události došlo v neděli 16. července odpoledne ve vnitřním bazénu KV Areny. Záchranná služba, která na místo dorazila zhruba za šest minut, již muže přebírala při vědomí.

Muže se sluchovým a zrakovým hendikepem postihla uprostřed bazénu nevolnost, v jejímž důsledku se začal topit a velmi rychle klesl na dno bazénu. Klíčovou roli sehrály záběry podvodní kamery a také systém dohledu, který KV Arena zavedla. „Naši plavčíci pracují ve dvojicích, přičemž jeden vždy sleduje dění v bazénu ze břehu a druhý analyzuje záběry monitorovacích kamer, včetně jedné podvodní kamery, kterou jsme pořídili v roce 2019. Na tomto případu jsme si potvrdili, že takový systém je efektivní. Zároveň jsme se rozhodli po této zkušenosti pořídit další podvodní kameru, abychom získali ještě větší přehled o dění pod hladinou. Hledáme i technické řešení pro instalaci podvodní kamery pro venkovní bazén,“ uvedl jednatel KV Areny Roman Rokůsek. 

Autor / zdroj: Helena Kyselá

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.