SPORT / Fotbal

Popis:
25.11.2018

Sokolov deklasoval Vítkovice

SOKOLOV / OSTRAVA

Sokolovští fotbalisté přesně měsíc před Štědrým dnem nadělili svým fanouškům dárek v podobě vysokého vítězství 4:0 nad Vítkovicemi.

Západočeši předváděli od prvních dotyků s míčem skvělý fotbal. Svého soupeře začali velmi brzy přehrávat a brzy se dostavily také šance. Po dvou minutách hry vrátil Stropek přetažený centr na střelu Hlavatému, který pořádně vyprášil Šustrovi jeho rukavice. Po následném rohu pálil Hlavatý znovu, s jehož technickým pokusem si Šustr s námahou poradil. Baník tlačil dále. V 6. minutě si Štípek pohrál s dvěma protihráče, střílel k bližší tyči, ale tam znovu zakročil pozorný Šustr, který se na rozdíl od Belaně příliš nenudil.
 
Úvodní tlak vygradoval v 11. minutě. Dvořák z levé strany vyslal před bránu střílenou přihrávku, která prošla na zadní tyč, kde číhal osamocený Stanislav Vávra a ten už měl před prázdnou bránou snadnou práci – 1:0. Po necelé půlhodině už všichni viděli míč v bráně, když Machek vyslal krásný pokus do levé šibenice, ale Šustr se natáhl a konečky prstů balón vytěsnil nad. Za tři minuty vysunul Glaser do sóla Hlavatého, který vystřelil podél Šustra, jenže míč nakonec o kousek bránu minul. Za převahy Baníku se odehrál zbytek první půle, ale další branka již nepadla.
 
Po změně stran se herní výkon Vítkovic zvedl a v 54. minutě mohli hosté málem slavit vyrovnávací trefu. To když Vasiljev zprava odcentroval, na balón si naběhl nehlídaný Mrázek, ale hlavou zamířil jen nad bránu Baníku. O deset minut později dostal spoustu místa dobře hrající Štípek a křižnou střelou pořádně protáhl Šustra. V 69. minutě pronikl po levé straně Beránek, jeho ostrý centr našel střídajícího Erika Lienera, který v akrobatické pozici dokázal míč usměrnit za bezmocného brankáře Vítkovic.
 
Střelec druhé branky unikl v 77. minutě ofsajdové pasti, pelášil z levé strany na hostující bránu a svým obstřelem jen o kousek minul. V 81. minutě si nájezd na Šustra zkusil pro změnu Vávra, který běžel sám už od půlící čáry, ale při zakončení brankáře hostů neprostřelil. Z dorážky pak střílel ještě Kosak, ale jen o pár centimetrů vedle. V 83. minutě si Jan Kosak spravil chuť. Ocitl se za obránci Vítkovic a umístěným pokusem k tyči navýšil vedení na 3:0. To však ze strany baníkovců nebylo vše. Už o dvě minuty později ubránili roh soupeře, vydali se do rychlého kontru, který zakončil stoper Daniel Stropek s přehledem – 4:0.

FK Baník Sokolov - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 11. Vávra, 69. Liener, 83. Kosak, 85. Stropek
Rozhodčí: Emanuel Marek – Miloš Vitner, Jiří Polák
Diváci: 410

FK Baník Sokolov: Belaň – Ruml, O. Ševčík, Stropek, Dvořák II. – Glaser (61. Liener), Machek – Štípek (86. Voleský), Hlavatý, Beránek (74. Kosak) – Vávra

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, O. Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Vasiljev (88. Moučka), Súkenník, Bzirský – Mrázek (60. Mišinský)

Autor / zdroj: fksokolov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nové radary v ulicích Karlových Varů

Rychlost vozidel v ulicích Karlových Varů měří tři nové informativní radary. Nainstalovány byly v Závodní a Jáchymovské ulici a na hlavní komunikaci v

Post

Nemocnice Ostrov rozšiřuje spektrum chirurgických zákroků

Ostrovská nemocnice ve spolupráci se společností Clinic for Luck rozšiřuje nabídku spektra chirurgických zákroků. Od dubna se na zdejších chirurgickýc

Post

Sestava Chomutova plná juniorů uspěla, Karlovy Vary přetlačila v nájezdech

Vítěze určily až nájezdy, ten rozdílový proměnil hned v první sérii svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Kryštof Ouřada.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu