19.8.2018

Dramatický zápas neměl vítěze, Sokolov s Jihlavou remizoval

SOKOLOV / JIHLAVA

Zápas nabídl od počátku atraktivní podívanou. Už po pěti minutách hry byl jihlavský Schumacher vyloučen, Glaser však penaltu neproměnil. Po bezbrankovém prvním poločase se v tom druhém však roztrhl s góly pytel. Hosté se z pokutového kopu ujali vedení, baníkovci v rozmezí jedné minuty otočili zápas ve svůj prospěch. Jihlavané však dokázali skóre srovnat na konečných 2:2.

Duel začal hodně zajímavě. Už v 5. minutě dostal Kosak přihrávku za obranu, jeho sólo však faulem ukončil jihlavský Schumacher, který za tento zákrok uviděl červenou kartu. Baníkovci navíc měli výhodu pokutového kopu, k jehož exekuci se postavil kapitán Petr Glaser. Jeho pokus k levé tyči však gólman Vejmola vyrazil a poradil si také s dorážkou sokolovského špílmachra. Po deseti minutách zápasu Dvořák přetáhl centr na Kosaka, který však z voleje míč špatně trefil. Za dalších pět minut odcentroval zleva Štípek, ale Kosak hlavičkoval v záklonu nepřesně. Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, Klíma přiťukl na střelu Klobásovi, jenž vystřelil hodně vysoko nad domácí bránu.

V 17. minutě Kosak poslal míč do běhu Mejdrovi, jeho pokus z dobré pozice byl zablokován. Pak to z dálky zkoušel hostující Urblík, ale jeho pokus nemohl Belaně ohrozit. Tentýž hrál střílel o poznání nebezpečněji z přímého kopu ve 27. minutě, naštěstí míč proletěl nad břevnem. O dvě minuty později měli Jihlavané k dispozici další trestný kop, Levin zamířil jen do Belaňovy náruče. Po půlhodině hry se ve velké šanci ocitl Kosak, z ideálního prostoru však trefil jen Vejmolu. Ke střele ze zajímavého místa se dostal i Mejdr, jenže koníčkem trefil jen protihráče. V závěru poločasu už jsme se z gólu radovali, když Štípek šajtlí za obranu oslovil Vávru, jemuž se podařilo skórovat, ale kvůli ofsajdu nemohla branka platit. Baník povedený výkon v prvním poločase nezužitkoval, a tak se do šaten šlo za stavu 0:0.

Po změně stran zahrávali hosté ve 49. minutě roh a Levin po něm u bližší tyče hlavičkoval jen nad. Na druhé straně se po rychlém kontru blýskl akcí Adam Ševčík, jenž poté střílel jen do Vejmolových rukavic. V 56. minutě se už skóre změnilo. Mejdr fauloval v šestnáctce Fulneka a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Lukáš Vaculík – 0:1. Vedení však Jihlavě vydrželo jen čtyři minuty. Po hodině utkání se před bránou odrazil míč k Stanislavovi Vávrovi,  jenž ho se štěstím dokázal procpat za gólmana Vysočiny – 1:1. Neuplynula však ani minuta a Baník už vedl. Jan Kosak si navedl v pokutovém území do ideální střelecké pozice a umístěnou ránou vymetl levý roh jihlavské brány – 2:1.

Všechny mohl v 68. minutě šokovat jihlavský Urblík, který chtěl nachytat z poloviny hřiště Belaně. To se mu málem povedlo, jenže sokolovská jednička se stihla vrátit a konečky prstů dalekonosný pokus zastavit. Dvacet minut před koncem získal Mejdr míč, křižnou střelou těsně minul. V 74. minutě ztratili baníkovci míč, hosté podnikli rychlý výpad, na jehož konci byl na pravém křídle Jozef Urblík, který schovanou střelou ke vzdálenější tyči propálil sokolovského brankáře – 2:2.

Deset minut před koncem zápasu mohl vedení vrátit domácímu týmu střídající Hlavatý, ale z hranice šestnáckty pálil jen do protihráče. V mnohem větší šanci se zjevil v 85. minutě Voleský, jenže na malém vápně ke smůle sedmi stovek diváků branku minul. Jihlava si nakonec mohla odvézt všechny body, když v nastaveném čase zahrozili Javůrek s Urblíkem, ale fantastický Belaň jejich pokusy zblízka zneškodnil. Po remíze ve Varnsdorfu si Baník připsal bod také doma s Jihlavou, i když po průběhu zápasu čekali sokolovští fotbalisté asi více.

FK Baník Sokolov - FC Vysočina Jihlava 2:2 (0:0)

Branky: 60. Vávra, 61. Kosak – 57. Vaculík (pen.), 74. Urblík
Rozhodčí: Rejžek – Mokrusch, Kubec
ŽK: 29. Mišůn, 45+1. Machek, 63. Glaser – 22. Klobása, 39. Zoubele, 87. Jiří Klíma
ČK: 5. Schumacher
Diváci: 720

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Kosak, Machek, Glaser (C), Štípek (57. Voleský), Vávra (75. Ruml) – A. Ševčík (57. Hlavatý). Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Beránek, Body, Voleský, Hlavatý, Ruml

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C) (73. F. Novotný), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele (89. Machuča) – Klobása (82. Javůrek), Jiří Klíma. Náhradníci: Vízek – Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Machuča, Javůrek

Autor / zdroj: fksokolov.cz