14.5.2017

Baník jasně přehrál Sokolov

OSTRAVA / SOKOLOV

Baník porazil Sokolov 3:0 a k definitivě postupu do nejvyšší soutěže potřebuje v závěrečných dvou kolech uhrát tři body. Ostravu na vítěznou vlnu vrátil uzdravený De Azevedo, který dva góly dal a na první Tomáši Mičolovi přihrál.

Jestliže si Sokolov hru Baníku načítal ve středečním televizním derby, zbytečně marnil čas. Trenér Vlastimil Petržela totálně překopal sestavu, ve které se po středě z různých důvodů nedostalo na šest hráčů.

Po sedmi týdnech se na trávníku objevil i De Azevedo, který kompletně osvěžil ofenzívu. Vypadalo to, že výrazná územní převaha by mohla brzy zplodit i nějakou gólovou šanci, jenže ta se po marné půlhodinové snaze naskytla zcela nečekaně Sokolovu. A hned stoprocentní: Provod totiž v 32. minutě sklepnul hlavou míč Dvořákovi, který se dostal za obranu, a jen další z jarních bravurních zákroků Vaška zažehnal pohromu.

Tak se během několika sekund vše obrátilo k lepšímu. De Azevedo dostihl skoro ztracený balon u lajny a odcentroval od pravého praporku před bránu, kde se už důrazem znovu prosadil Mičola. Zatímco hráči i tribuny slavili, Mešaninov musel s poraněným ramenem dolů a nově složená stoperská dvojice se už po 35 minutách rozpadla.

S malým Brazilcem byl Baník vpředu o poznání nebezpečnější. Minutu před přestávkou ještě z vyložené příležitosti přestřelil bránu, ale v zásobě si nechal něco i na druhý poločas.

Fanoušci tentokrát za těsného vedení nemuseli trnout až do konce. V 52. minutě potáhl po levé straně akci Mičola a jeho centr na malé vápno De Azevedo levačkou po zemi poslal do protipohybu brankáře Belaně.

Sokolov otevřel hru a po standardce mohl domácí znejistět Ševčík, ale jeho hlavička se od břevna odrazila na brankovou čáru a zpět do pole. Snahu Západočechů paralyzoval Provod, který v souboji o míč zasáhl Suse loktem do obličeje, a v 64. minutě mu sudí Adámková ukázala červenou kartu. Pečeť na důležitou výhru v 72. minutě vyrazil výborně hrající De Azevedo, který zblízka do sítě doklepl Hrubého ránu do tyče.

Proti střelcům Sokolova dnes stálo břevno ostravské brány, do nějž v 79. minutě ještě hlavičkoval Dobrotka. A protože v závěru si ve slibné šanci Celba sám před gólmanem dal míč dále od nohy, zakončení mu nevyšlo, a skóre už se nezměnilo.

FC Baník Ostrava - FK Baník Sokolov 3:0 (1:0)

Branky: 35. Mičola (De Azevedo), 52. De Azevedo (Mičola), 72. De Azevedo
Rozhodčí: Adámková - Peřina, Horák
ŽK: Helešic - Ševčík
ČK: 65. Provod (SOK)

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Mešaninov (35. Celba), Hučko, Granečný – Mičola (89. Ožvolda), Hlinka, Hrubý – Sus, De Azevedo (83. Jakubov), Helešic

FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, Ševčík, Dobrotka, Krajačić – Glaser (73. Čermák), Machek, Sadílek, Provod – Zorvan (55. Valenta), Dvořák (55. Přeučil)

Autor / zdroj: fcb.cz