AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Malá Agátka učí školáky ze Základní školy Rokycanova sociálnímu cítění.
Malá Agátka učí školáky ze Základní školy Rokycanova sociálnímu cítění.
1.2.2020

Malá Agátka učí školáky ze Základní školy Rokycanova sociálnímu cítění

SOKOLOV

Výjimečný projekt, který funguje jako prevence šikany, začal na Základní škole Rokycanova v Sokolově. Je inspirován obdobným projektem z Kanady s názvem Kořeny empatie a spočívá v přítomnosti kojence ve třídě při výuce. V tomto případě je to malá Agátka a do školy s ní pravidelně přichází její maminka nebo babička.

Kanadský experiment prokázal, že přítomnost miminka při vyučování rozvíjí sociální cítění dětí a snižuje jejich agresivitu.

Maminkou Agátky je učitelka Základní školy Rokycanova, která je v současné době na mateřské dovolené. S Agátkou navštěvuje jednotlivé třídy a děti seznamuje s informacemi o vývoji kojence. Děti mají při návštěvě možnost zeptat se na různé otázky. Mezi sebou si pak školáci předávají jednotlivé informace, které s učitelkou vyhodnotí na konci školního roku. S projektem přišla ředitelka školy Petra Šišková.

Školní psycholožka Alicia Hukelová uvedla, že projekt je nesporně pro žáky přínosem. „Zvýšení empatie je snížení agresivity. Děti jsou více v kontaktu s miminkem a rozvíjí tím kromě jiného také neverbální komunikaci. Snaží se číst z jeho pohybů, díky tomu budou citlivější na neverbální signály od svých spolužáků, rodičů a svého sociálního okolí,“ poznamenala psycholožka.

V tomto školním roce je projekt ve zkušební fázi. Pro příští rok chystá školní psycholožka výzkum, který se zaměří na testování žáků na začátku projektu a po jeho skončení, aby byly výsledky prokazatelné.

Autor / zdroj: mel, ČRo / sokolov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

V Karlových Varech bude promítat autokino

Karlovy Vary spustí první autokino ve městě. Projekce se budou odehrávat v unikátním prostředí místního mezinárodního letiště. Drive-in biograf bude v

Post

Čtenáři krajské knihovny mají přístup k elektronickým verzím novin a časopisů zdarma

Prostřednictvím služby PressReader si mohou registrovaní uživatelé Krajské knihovny Vary vybrat ze 7000 titulů, které vycházejí ve 120 zemích a 60 jaz

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu